Adrese Git | Kayışdağı Mah. Yel Değirmeni Sk. No:3/A Ataşehir / İstanbul

İnşaat Güvenlik Filesi

İnşaat Güvenlik Filesi

İnşaat Güvenlik Filesi

İnşaat Güvenlik Filesi özellikle yüksek binalarda koruma amaçlı kullanılan malzemeler iş güvenliğinde önem taşıyor. Bu malzemelerin başında da inşaat güvenlik filesi geliyor. Güvenlik filesi sayesinde hem işçi kazaları önlenmekte hem de yukarıdan aşağıya düşecek olan malzemelerin düşmesini önlemektedir.

Güvenlik Filesi Ne İşe Yarar?

Yüksek veya alçak binalardan işçilerin düşmesini engellemek ve güvenliklerini sağlamak amacı ile kullanılır. İş sağlığı ve güvenliği için kullanılması gereken malzemelerdendir. Taş, tuğla ve bunun gibi düştüğünde insanlara zarar verebilecek her türlü malzemenin aşağıya düşmesini engeller.

Güvenlik Filesi Nasıl Kurulur?

Binaların etrafına takılan borular filelerin takılması için kullanılır. Borular dikkatlice monte edilir. Daha sonra halatlarla oluşturulmuş fileler borulardan geçirilerek takılır. Filelerin esneklikleri kontrol edilir. Güvenlik filesi fiyatları kurulumu ve montajı kolay olduğundan dolayı oldukça ekonomiktir.

Güvenlik Filesi Tipleri

Fileler el örmesi ve makina örmesi olarak 2 yapıda imal edilmektedir.

Filelerin dört farklı tipi bulunur.

 1. T tipinde bulunan güvenlik filesi borulara yatay olarak yerleştirilir ve bağlanır.
 2. S tipinde bulunan güvenlik filesi kenarlarında iplerle borulara tutturulan sistemdir.
 3. U tipinde bulunan güvenlik filesi borulara düşey olarak yerleştirilip bağlanan file türüdür.
 4. V tipinde bulunan güvenlik filesi ise dikdörtgen bir bölmeye bağlanan ve kenarlarında ipler bulunan file türüdür.

Hareketli olan file sistemleri de bulunmaktadır. Vinç ile uyumlu olan bu fileler sayesinde istenilen kata taşınabilirler ve kolaylık sağlarlar. İş güvenlik fileleri farklı alanlarda da kullanılabilmektedir.

Güvenlik Fileleri Nerelerde Kullanılır?

Pek çok çeşidi bulunan fileler değişik alanlarda kullanılırlar. İnşaat alanında kullanılan inşaat fileleri sayesinde oluşabilecek herhangi bir kazaya karşı önlem alınması sağlanır. Çocukların güvenlikleri için çok önemli olan oyun alanı fileleri de bulunmaktadır.

Çocukların hareket etmelerini engellemeden, esnek yapısından dolayı zarar veremeyen halatlardan oluşmuş fileler kullanılmaktadır. Çocuk sağlığı için özel olan ölçülerde ve maddeden üretimi sağlanmaktadır. Bir diğer file ise merdiven boşlukları için kurulan file sistemidir. İstenilen boyuta göre düzenlenen merdiven boşluğu fileleri düşme gibi kazalardan korunmak amacı ile yapılırlar. Bu fileler okullarda ve diğer eğitim kurumları tarafından sıklıkla tercih edilirler.

Güvelik Filesi Çeşitleri

Koruyucu ve kazaya karşı önleyici olarak üretilen güvenlik fileleri çeşitleri şunlardır:

 • İnşaat güvenlik filesi
 • Balkon güvenlik filesi
 • Pencere güvenlik filesi
 • Asansör boşluğu güvenlik filesi
 • Merdiven güvenlik filesi
 • Kuş koruma ve güvenlik filesi
 • Tarım ürünleri koruma ve güvenlik filesi
 • Hastane ve okul güvenlik filesi

 

Ayrıca en önemlisi olan çocuk güvenlik filesi koruma fileleri içerisinde bulunmaktadır.

Güvenlik Filesi Fiyatları Ne Kadar?

Genel olarak güvenlik filesi fiyatları inşaatın veya herhangi bir bölgenin boyutlarına göre değişmektedir. Güvelik filesi çeşitleri el örgüsü ve makine örgüsü olarak 2 üretim şekline de ayrılmaktadır. File fiyatları 4 veya 8 milimetre kalınlıklarında ve 4m x 10m olarak 7 TL ile 12 TL arası değişmektedir.

bilgi al